Jó matekos tudna segíteni?


1.)

11 ceruza annyiba kerül, mint 7 füzet, 7 ceruza ára pedig 7,20 ft-al kevesebb, mint 11 füzet. Mennyibe kerül 5 ceruza és 9 füzet?


-------------------------------------------------------


2.)

Két tanuló ugyanazt a könyvet olvassa. Miután az 1. tanuló elolvasott 220 oldalt, a 2. pedig 330 oldalt, megállapították: ahhoz, hogy a könyvet elolvassák, az 1. tanulónak háromszor annyit kell még olvasnia, mint a 2.-nak. Hány oldalas a könyv?


Köszi!



2016. jan. 6. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hanyadikos vagy, de egyenletrendszerrel itt az első:

11c = 7f

7c +7,2 = 11f


Ezt már rengeteg módon meg lehet oldani, ha kilencedikes vagy már, akkor ezt már vettétek.


A megoldás meg nem az f és c kiszámolás, hanem az 5c+9f-é, de ezt már látod :)

2016. jan. 6. 22:26
 2/5 anonim ***** válasza:

A második:


A második tanulónak még x oldalt kell elolvasnia, és kész a könyv (y)

Az elsőnek pedig még 3x oldalt.

A két egyenlet:

220+3x=y

330+x=y


220+3x=330+x

2x=110

x=55


A könyv 220+3*55=385 oldalas (a másik tanulónál is kijön)

2016. jan. 6. 22:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az 1. -őt le tudnád kicsit részletesebben vezetni? Egyébként, igen 9.-es vagyok
2016. jan. 6. 22:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem szoktátok szeretni a törteket, egyenlő együtthatókkal dolgozom. Az első egyenletet beszorzom 11-gyel, a másodikat héttel:

121c=77f

49c+7*7,2=77f


49c+7*7,2=121c

50,4=72c

c=0,7


Behelyettítek az első egyenletbe:

11*0,7=7f

f=1,1


A legvégét meg akkor fejezd be... Egészen idei feladat, mit ne mondjak.

2016. jan. 6. 23:11
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Hát igen, a könyv amiből kaptuk 88-as:)
2016. jan. 7. 17:39