Jó matekos? Végeredmény kellene csak.

5^x+1×25^x+2×125^x+3=1/5
2015. okt. 5. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs megoldás.


Ellenben ha elírtad és 5^(x+1)×25^(x+2)×125^(x+3)=1/5 az igazi feladat, akkor szép megoldás van: x=-5/2

2015. okt. 5. 20:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Elírtam igen.És köszönöm szépen.
2015. okt. 5. 20:43