Ez a szöveg: Számítsuk ki az egyenleteikkel megadott egyenesek metszéspontjának koordinátáit.:
a)4x+3y=7 és 3x-2y=1
2015. aug. 26. 19:09
1/2 anonim válasza:
Egyszerűbb az egyenlő együtthatók módszerével számolni; szorozzuk meg az első egyenletet 3-mal, a másikat pedig 4-gyel:
12x+9y=21
12x-8y=4
A két egyenletet vonjuk ki egymásból:
17y=17, tehát y=1, ezt beírjuk valamelyikbe:
4x+3*1=7, erre x=1-et kapjuk.
Ellenőrzés:
4*x+3*1=4+3=7=7
3*1-2*1=3-2=1=1
Jól számoltunk.
Tipikus hiba ennél az eljárásnál, hogy a jobb oldalt nem szorozzuk be. Szerintem nálad is ez a gond.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, így már minden világos :)
2015. aug. 26. 20:07