Tudnátok segíteni? A könyv szerint csinálom, de nem jön ki a végeredmény.


Ez a szöveg: Számítsuk ki az egyenleteikkel megadott egyenesek metszéspontjának koordinátáit.:

a)4x+3y=7 és 3x-2y=1



2015. aug. 26. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb az egyenlő együtthatók módszerével számolni; szorozzuk meg az első egyenletet 3-mal, a másikat pedig 4-gyel:


12x+9y=21

12x-8y=4


A két egyenletet vonjuk ki egymásból:


17y=17, tehát y=1, ezt beírjuk valamelyikbe:


4x+3*1=7, erre x=1-et kapjuk.


Ellenőrzés:


4*x+3*1=4+3=7=7

3*1-2*1=3-2=1=1


Jól számoltunk.


Tipikus hiba ennél az eljárásnál, hogy a jobb oldalt nem szorozzuk be. Szerintem nálad is ez a gond.

2015. aug. 26. 19:21
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, így már minden világos :)
2015. aug. 26. 20:07