Szatmari21 kérdése:

Segítene valaki a következő két trigonometrikus egyenlet megoldásában? A,2cos x =1 b,2 (cos x) tgx =0,3


2016. jan. 5. 18:56
 1/1 anonim ***** válasza:

2*cos(x)=1 osztod 2-vel

cos(x)=1/2 (shift+cos)

x=60+k*360 illetve x=300+k*360 fok (ezeket váltsd át radiánba!)


2*cos(x) * tg(x)= 0,3 (mivel tg(x)=sin(x) / cos(x) ) ezért

2*cos(x) * sin(x)/cos(x)=0,3 (cosx kiüti egymást)

2*sin(x)=0,3

sinx(x)=0,15 (shift+sin)

x=... (itt is két megoldás lesz)


Nincs nálam számológép ezért rád bízom. Ha gond van írj!

2016. jan. 5. 19:02