Trigonometrikus egyenlet: sin^2 x=1?

Hogyan kell megoldani az alábbi trigonometrikus egyenletet: sin^2 x=1 (sin négyzet x =1)? Ábrázolni vagy mi a megoldási módszer?

2015. febr. 24. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem:

sin^2x=1 (gyököt vonsz)

|sin x|=1 (itt sin x lehet 1 vagy mínusz 1)

Ha sin x=1, akkor x=pi/2+n*2pi

Vagy sin x=-1, akkor x=3/2pi+n*2pi.

Összességében x=pi/2+n*pi (ugye a pi/2 meg a 3/2 pi egy pi periódussal váltja egymást), n egy egész szám.

2015. febr. 24. 20:09