sin^4x + cos^4x=sin2x

ez lenne az

mindenhogyan butaságok jönnek ki nekem



2015. febr. 2. 15:56
 1/3 bongolo ***** válasza:

Próbálgassunk egy kicsit:

1² = (sin²x+cos²x)² = sin⁴x + cos⁴x + 2·sin²x·cos²x

Ez már hasonlít lazán...

2·sin²x·cos²x = (2·sinx·cosx)²/2 = (sin2x)²/2


Szóval olyasmit tudunk, hogy

sin⁴x + cos⁴x = 1 - (sin2x)²/2


Ezt berakhatjuk az eredeti egyenletbe:

1 - (sin2x)²/2 = sin2x


Legyen z = sin2x

1 - z²/2 = z

Ezt a másodfokú egyenletet meg tudod oldani, abból aztán kjőn x is.

2015. febr. 2. 17:43
 2/3 anonim ***** válasza:

Közben én részletesen is leírtam:

[link]

2015. febr. 2. 18:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. febr. 4. 17:12