sin^4x + cos^4x=sin2x
ez lenne az
mindenhogyan butaságok jönnek ki nekem
2015. febr. 2. 15:56
1/3 bongolo válasza:
Próbálgassunk egy kicsit:
1² = (sin²x+cos²x)² = sin⁴x + cos⁴x + 2·sin²x·cos²x
Ez már hasonlít lazán...
2·sin²x·cos²x = (2·sinx·cosx)²/2 = (sin2x)²/2
Szóval olyasmit tudunk, hogy
sin⁴x + cos⁴x = 1 - (sin2x)²/2
Ezt berakhatjuk az eredeti egyenletbe:
1 - (sin2x)²/2 = sin2x
Legyen z = sin2x
1 - z²/2 = z
Ezt a másodfokú egyenletet meg tudod oldani, abból aztán kjőn x is.
2/3 anonim válasza:
Közben én részletesen is leírtam:
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. febr. 4. 17:12