"..oldja meg a valós számok halmazán.."
a) tgx-ctgx=2
b) sin^2 x - cos^2 x + 3sinx= 1
2014. júl. 28. 19:17
1/3 anonim válasza:
a) ctgX=1/tgX
tgX - 1/tgX = 2
(tgX)^2 - 1 = 2*tgX
Sima másodfokú egyenlet, megoldod. Arra azonban érdemes figyelni, hogy a nevező nem lehet 0, tehát tgX!=0
b) Van az az azonosság, hogy (sinX)^2 + (cosX)^2 = 1
Tehát (cosX)^2 = 1 - (sinX)^2
Így az egyenlet:
(sinX)^2 - (1 - [sinX]^2) + 3*sinX = 1
Ez is sima másodfokú egyenlet, kikötések nélkül, simán megoldható.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. júl. 28. 20:25
3/3 anonim válasza: