Valaki segítene a következő 2 trigonometrikus egyenletbe?


"..oldja meg a valós számok halmazán.."

a) tgx-ctgx=2

b) sin^2 x - cos^2 x + 3sinx= 1



2014. júl. 28. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

a) ctgX=1/tgX

tgX - 1/tgX = 2

(tgX)^2 - 1 = 2*tgX

Sima másodfokú egyenlet, megoldod. Arra azonban érdemes figyelni, hogy a nevező nem lehet 0, tehát tgX!=0


b) Van az az azonosság, hogy (sinX)^2 + (cosX)^2 = 1

Tehát (cosX)^2 = 1 - (sinX)^2

Így az egyenlet:

(sinX)^2 - (1 - [sinX]^2) + 3*sinX = 1

Ez is sima másodfokú egyenlet, kikötések nélkül, simán megoldható.

2014. júl. 28. 19:49
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. júl. 28. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:

A második feladat megoldása nekem is megvan:

[link]

Jó az eredményem? Neked is ennyi?

2014. júl. 28. 20:49