Másodfokú trigonometrikus egyenletek?


A màsodfokù szögfüggvényt hogyan kell àtìrni? Pl.: cosX=sin^2X-cos^2X ebbő lett => cosX=1-cos^2-cos^2

?


2014. máj. 13. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

sin²x+cos²x=1-->

sin²x=1-cos²x

2014. máj. 13. 19:47
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi,de kicsit bovebben el tudod magyarazni?
2014. máj. 13. 19:52
 3/3 anonim ***** válasza:

cosx=sin²x-cos²x

itt a sin²x helyére irod az 1-cos²x-t

cosx=1-cos²x-cos²x

cosx=1-2*cos²x

rendezéssel

2*cos²x+cosx-1=0

2014. máj. 13. 19:57