Trigonometrikus egyenletek, házikérdés?


Két feladatban idáig jutottam:

1.

sinx+cosx=1,4 ezt kéne levezetni hogy legyen két megoldás belőle.

2.

1+2cosx+3-4sin^2(x)=0 Az x nincs külön csak a sin nem a 2x -ediken van hanem csak a másodikon.:D

Ha valaki levezetné ezeket megköszönném.Köszi előre is



2014. jan. 20. 16:08
 1/5 bongolo ***** válasza:

1)

Emeld négyzetre. Közben jegyezd meg, hogy a négyzetreemelés trükkös dolog, mert bejöhetnek hamis gyökök (a bal oldalon negatív van, de a négyzet miatt pozitív lesz).


sin²x + 2·sinx·cosx + cos²x = 1,4²


Remélem, most már meg tudod oldani...


2)

Nem tiszta, hogy az x-nek van a koszinusza, vagy az x+3-nak? Mert ha csak az x-nek, akkor miért 1+3 van, miért nem 4?

Mellesleg ha az x+3-nak van a koszinusza, akkor nem könnyű a feladat, nem is hiszem, hogy meg lehet úgy oldani.


De lehet, hogy csak azért nem 4-et írtak, hogy ne jöjjön kapásból az ötlet, hogy 4-4sin²x = 4·(1-sin²x) = 4·cos²x

Utána nevezd el a cosx-et valaminek (mondjuk z) és oldd meg a másodfokú egyenletet.


Próbáld meg befejezni ezt is magadtól.

2014. jan. 20. 16:47
 2/5 anonim ***** válasza:

Elnézést, az elsőt végig csináltam:

[link]

2014. jan. 20. 17:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Újabb elnézést, sérült az előző link:

[link]

2014. jan. 20. 17:25
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:D cos^2(x)=3/5 itt hogy tovább mert asszem gyököt nem lehet vonni.....:D
2014. jan. 20. 17:47
 5/5 bongolo ***** válasza:

Egyrészt miért ne lehetne gyököt vonni??? |cos x| = √3/√5

Másrészt hogy jött ki neked ez? Ez egy másik feladat már?

2014. jan. 20. 18:01