Erről az egyenletről lenne szó:

[link]


És azt nem értem, hogy ebből az egyenletből, hogy következik ez:

[link]



2015. máj. 3. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:

ha ezt nem érted akkor valószínű még ki se nyitottad igazából a függvénytáblát (minek is tényleg...)


cos^2x+sin^2x=1 ebből ki lehet fejezni a 3sin^2x-t kosszínuszra és felírni a másodfokú egyenletet új ismeretlen bevezetésével

2015. máj. 3. 13:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Tanulnotok kellett a következő azonosságot:


(sin(x))^2+(cos(x))^2=1, ebből egyenletrendezés útján kapjuk, hogy (sin(x))^2=1-(cos(x))^2, ezt beírjuk (sin(x))^2 helyére, és kapjuk az egyenletet.


Ezután átnevezhetünk; legyen z=cos(x), ekkor az egyenlet:


z^2+4z=3*(1-z^2)


Ez egy másodfokú egyenlet, amit már meg tudunk oldani. Ha megvan(nak) z értéke(i), akkor az(oka)t egyenlővé kell tenni cos(x)-szel, és megoldani az egyenlet(ek)et x-re.


Ha így sem megy, akkor kérdezz még.

2015. máj. 3. 13:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, így már világos.
2015. máj. 3. 13:20