Hány oldalú az a szabályos sokszög, amelynek 75-tel több átlója van, mint ahány oldala?

Egyenletben kellene megoldani, légyszi segítsetek.

2016. jan. 3. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:
2016. jan. 3. 09:24
 2/3 anonim ***** válasza:

n = n(n-3)/2 - 75

2n = n(n-3) - 150

2n = n^2-3n - 150

0 = n^2 -5n - 150

2016. jan. 3. 15:20
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Megint sikerült túl bonyolizálnom a dolgot.

2016. jan. 4. 05:26