Terület kerülettel kel kiszámolni?

mekkora a négyzet területe ha átlói 10cm hosszúek
2015. dec. 28. 18:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Igen, területtel.
2015. dec. 28. 18:19
 2/26 A kérdező kommentje:
és hogyan számoljam ki ?
2015. dec. 28. 18:27
 3/26 anonim ***** válasza:

Megnézed, hogy mi szerepel a négyzet területképletében, azt kiszámolod és helyettesíted.


Ha ilyen van, akkor úgy képzeld el, hogy két feladatod van.

1. Megkeresed a négyzet területképletét.

2. Kiszámolod, hogy mennyi a benne szereplő mennyiség, ha az nem adott közvetlenül.

2015. dec. 28. 18:34
 4/26 anonim ***** válasza:
Ha 10 cm az átlója, akkor olyan háromszöget kapsz az átlóval, amelynek értelemszerűen derékszöge van, mivel a négyzetnek derékszögű minden szöge, és az átló a másik két szöget felezi, tehát 45 és 45 fokosak. Innentől adott három szög és az átfogó, a két befogó a négyzet oldalai. Innen kell számolni.
2015. dec. 28. 20:33
 5/26 vurugya béla ***** válasza:

Hihetetlen, hogy senki sem segít, csak írogat!

A négyzet átlói a négyzetet négy háromszögre vágják. Ezekből kettőt-kettőt összetolva két olyan négyzetet lehet összeállítani, melyeknek oldala 5 cm. A négyzet területe tehát két db 5*5-ös négyzet területének összege, azaz 50 négyzetcm.

2015. dec. 29. 17:56
 6/26 vurugya béla ***** válasza:
Ja és ehhez nem kellett kerület sem. Szerencsére nem kerületet kérdeztek, mert az nem ilyen szép eredmény :)
2015. dec. 29. 17:58
 7/26 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy a kérdező nem annyira magatehetetlen, hogy fenekét is nekünk kell majd kitörölni…


A másik megoldás, amit a 18:34-es válaszban vázoltam, és nem tudom, segített-e a kérdezőnek, mert nem írt rá semmit (gondolom, azért, mert közben sikerült neki megoldania az – esetleg valami más – alapján):


1. A négyzet területe

T = x^2,

ahol x a négyzet oldalának hossza.


2. Tudjuk, hogy a négyzet átlójának hossza a négyzet oldaláénak gyök(2)-szerese, azaz az átlóra

10 cm = gyök(2)*x,

ebből x = 10/gyök(2) cm.


Így a négyzet területe

(10/gyök(2) cm)^2 = 100/2 cm^2 = 50 cm^2.

2015. dec. 29. 18:03
 8/26 anonim ***** válasza:

Amúgy nem tudom, milyen 50 jött itt ki sok mindenkinek, mert amúgy sinus tétellel kiszámolva 49 cm a területe de mindegy.


Mert a 10 cm-es átlóval (ha csak az egyik átlót jelölöd az mindegy, mert a másik is annyi) kapsz egy olyan háromszöget, amelynek az a 10 cm-es átló az átfogója, és a befogók által közbezárt szög az alfa, 90°-os szög, és az átló két 45°-os szögre felez másik két derékszöget, tehát adott a háromszög 90° 45° 45° szögekkel, és 10 cm-es c oldallal. Innen egyértelmű, hogy sinus tétellel kiszámolod a másik oldalt, mindegy melyiket, mivel négyzet, és ugyanannyi lesz mindkét másik oldal. X/10=sin45°/sin90° ahonnan X=10*sin45°/sin90°=7 cm Ennyi egy oldala. Innen t=7*7=49

De ha megrajzolod 7cm oldalakkal a négyzetet, akkor ellenőrizheted, mert az átlója a 7 cm-es négyzetnek valóban 10 cm és ilyennek hiszek, amit mérve is annyinak mérek, mint az ittenieknek.


Szóval durva, hogy két válaszoló is helytelen választ adott egymás után, és ugyanazt, azért gondolkodjatok már el ezen, mert ez ennyi, amennyi nekem kijött, ha nem hiszitek rajzoljátok le, 7 cm*7cm az oldala bármennyire is okoskodtok itt ezen.

2015. dec. 30. 07:50
 9/26 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elolvastam még egyszer a válaszaitokat. Most már kiderült számomra, hogy a kétértelmű feladat téveszthetett meg titeket. Ezt úgy értelmezem, hogy a négyzetbe berajzolsz egy átlót, és az 10 cm a négyzet bal alsó sarkától a jobb felső sarkáig, és fordítva is. Ti meg úgy értelmeztétek, hogy két átló együtt 10 cm, vagy hogy? Mert a szövegből nem egyértelmű.
2015. dec. 30. 07:54
 10/26 vurugya béla ***** válasza:

Kedves válaszolók! Szerintetek ki ír be ilyen kérdést? Gimnazista végzős?

Mert csak tizenegyedikben tanulják a szinuszos területképletet!

Ez egy általános iskolás ÖTÖDIKES feladat lehet!

Ne bosszantsátok a kérdezőt "nagy tudásotokkal"!

2015. dec. 30. 09:45
1 2 3