Dominikushka kérdése:

Hogyan kell kiszámolni a gravitációs erot a Fold felszinen?


Sziasztok! Segítség kéne nekem egy fizikai házi feladatra. Kikéne számolni a gravitációs ero nagyságát, amely a Fold felszínén hat a testre, és a grav. Ero értékeit, amely ugyanarra a testre hatna a Hold felszínén. Itt vannak rá példák : test tomege:0,5 Grav. Ero a fold felszínén. Grav. Ero a Hold 1, 0 2, 0


KERLEEEK SEGITSETEK !



2015. dec. 14. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
2015. dec. 14. 20:25
 2/2 tatyesz ***** válasza:

F=G·m1·m2/d²


G=6,67·10^-11 Nm²/kg²

m1=0,5 kg

m2=6·10^24 kg (a Föld tömege)

d=6370000 m (a Föld sugara)


4,9 N lesz a megoldás. Ez persze egyszerűbben úgy is kijön, hogy F=mg képlettel számolsz. (g= 9,81 m/s²)


(a Hold esetében nyilván a Hold adataival kell számolni)

2015. dec. 15. 09:22