Sziasztok! Segítség kéne nekem egy fizikai házi feladatra. Kikéne számolni a gravitációs ero nagyságát, amely a Fold felszínén hat a testre, és a grav. Ero értékeit, amely ugyanarra a testre hatna a Hold felszínén. Itt vannak rá példák : test tomege:0,5 Grav. Ero a fold felszínén. Grav. Ero a Hold 1, 0 2, 0
KERLEEEK SEGITSETEK !
2015. dec. 14. 20:10
2/2 tatyesz válasza:
F=G·m1·m2/d²
G=6,67·10^-11 Nm²/kg²
m1=0,5 kg
m2=6·10^24 kg (a Föld tömege)
d=6370000 m (a Föld sugara)
4,9 N lesz a megoldás. Ez persze egyszerűbben úgy is kijön, hogy F=mg képlettel számolsz. (g= 9,81 m/s²)
(a Hold esetében nyilván a Hold adataival kell számolni)