Hogyan számolom ki két n-dimenziós valós koordinátájú vektor különbségének a hosszát?


2015. dec. 22. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Kivonod egymásból a koordinátákat, és a hosszképlet segítségével kiszámolod a vektor hosszát. Mi nem megy?
2015. dec. 22. 20:43
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából ez egy programozási feladatként bukkant elp nálam, hogy van két n-elemü tömböm és ezekből kell az elemek különbségének a hossza. Addig eljutottatm hogy van egy for ciklus 1-től n-ig megy.
2015. dec. 22. 21:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezen belul kéne kulon kiszámolni a kulonbséget aztán meg a cikluson kivul a hosszát. Volt egy másik feladat amiben ugyanez volt csak a 2vektor távolsága kellett. Ott volt egy rész hogy xi-yi, de ha ezt az én feladatomban csinálom hogyan helyettesitem be a hossz képletbe ahova 2 koordináta kell és az xi-yi ből csak 1 lesz.
2015. dec. 22. 21:24
 4/6 A kérdező kommentje:

igy néz ki a két vektor távolságás feladat, gondolom hasonloan kell a kérdésben szereplőt is

FOR i 1 TO n DO

d= d + (xi -􀀀 yi )^2

d=gyok(d)


RETURN(d)

2015. dec. 22. 21:28
 5/6 A kérdező kommentje:

A kérdésben szereplőre a saját otletem ez:


for i=1 to n do


kul=kul+(xi-yi)


(for cikluson kivul)

er(gyok(kul^2)

2015. dec. 22. 21:31
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Nem, rossz az elgondolásod. A különbségek négyzetét kell összegezni, és az összegből gyököt vonni.
2015. dec. 23. 09:37