2015. dec. 22. 20:36
1/6 anonim válasza:
Kivonod egymásból a koordinátákat, és a hosszképlet segítségével kiszámolod a vektor hosszát. Mi nem megy?
2/6 A kérdező kommentje:
Igazából ez egy programozási feladatként bukkant elp nálam, hogy van két n-elemü tömböm és ezekből kell az elemek különbségének a hossza. Addig eljutottatm hogy van egy for ciklus 1-től n-ig megy.
2015. dec. 22. 21:22
3/6 A kérdező kommentje:
Ezen belul kéne kulon kiszámolni a kulonbséget aztán meg a cikluson kivul a hosszát. Volt egy másik feladat amiben ugyanez volt csak a 2vektor távolsága kellett. Ott volt egy rész hogy xi-yi, de ha ezt az én feladatomban csinálom hogyan helyettesitem be a hossz képletbe ahova 2 koordináta kell és az xi-yi ből csak 1 lesz.
2015. dec. 22. 21:24
4/6 A kérdező kommentje:
igy néz ki a két vektor távolságás feladat, gondolom hasonloan kell a kérdésben szereplőt is
FOR i 1 TO n DO
d= d + (xi - yi )^2
d=gyok(d)
RETURN(d)
2015. dec. 22. 21:28
5/6 A kérdező kommentje:
A kérdésben szereplőre a saját otletem ez:
for i=1 to n do
kul=kul+(xi-yi)
(for cikluson kivul)
er(gyok(kul^2)
2015. dec. 22. 21:31
6/6 Tom Benko válasza:
Nem, rossz az elgondolásod. A különbségek négyzetét kell összegezni, és az összegből gyököt vonni.