Valaki ért a vektoralgebrához? Levezetné nekem ennek a feladatnak a megoldását?

Hatàrozzuk meg a 2x+z=3 és a 3y+z=5 sìkok metszésvonalàt!

2015. dec. 2. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
(3y/2)-1
2015. dec. 2. 22:39
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez hogy jött ki?
2015. dec. 2. 22:45
 3/4 anonim ***** válasza:

A két sík metszésvonala egy egyenes.

Tedd egyenlővé a két sík egyenletét (z-re).

2015. dec. 3. 10:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, valamit segítsünk is :)


Nem kell ehhez vektor semmi, fogalmam sincs miért van a kérdésben. Ahogy az előző is mondta: a metszésvonal minden pontja ugye rajta van mindkét síkon tehát kielégíti mindkét egyenletet:


2x+z=3

3y+z=5


Ezt az egyenletrendszert kell megoldani, mivel két egyenlet van és három ismeretlen ezért nyilván paraméteres megoldást kapunk. Kivonva a kettőt egymásból:


3y-2x=2 Megjegyzés: ez is egy megoldása a feladatnak, átírhatjuk paraméteres formába:


y=2/3x+2/3


Visszahelyettesítve a másodikba:

z=-2x+3


Vagyis az egyenes az (x,2/3x+2/3,-2x+3) lesz.

2015. dec. 3. 15:16