Hatàrozzuk meg a 2x+z=3 és a 3y+z=5 sìkok metszésvonalàt!2015. dec. 2. 22:12
2/4 A kérdező kommentje:
Ez hogy jött ki?
2015. dec. 2. 22:45
3/4 anonim válasza:
A két sík metszésvonala egy egyenes.
Tedd egyenlővé a két sík egyenletét (z-re).
4/4 anonim válasza:
Na, valamit segítsünk is :)
Nem kell ehhez vektor semmi, fogalmam sincs miért van a kérdésben. Ahogy az előző is mondta: a metszésvonal minden pontja ugye rajta van mindkét síkon tehát kielégíti mindkét egyenletet:
2x+z=3
3y+z=5
Ezt az egyenletrendszert kell megoldani, mivel két egyenlet van és három ismeretlen ezért nyilván paraméteres megoldást kapunk. Kivonva a kettőt egymásból:
3y-2x=2 Megjegyzés: ez is egy megoldása a feladatnak, átírhatjuk paraméteres formába:
y=2/3x+2/3
Visszahelyettesítve a másodikba:
z=-2x+3
Vagyis az egyenes az (x,2/3x+2/3,-2x+3) lesz.