Az egyik befolyocso a medencet 5 ora alatt toltene meg egyedul,meg a masik 15 ora alatt. Egyutt kezdik feltolteni a medencet,de a masodik csovet 3 ora mulva elzarjak. Mennyi ido alatt toltik fel a medencet egyutt? Az eresmejy elvileg 3 vagy 3,2 vagy 4 lesz. Mar mindennel probalkoztam es 4.8 jott ki ra. Help!2015. dec. 17. 20:32
1/2 anonim válasza:
nekem 4 óra lett
3/5+3/15+x/5=1
12/15+x/5=1
x/5=3/15=1/5
x=1
tehát 3+1 óra
először megnéztem, hogy az egyes csövek 3 óra alatt meddig töltik fel a medencét (3/5 és 3/15)
az első csőből jön már csak ezután víz, így a későbbikben ebből x/5 óráig kell még folynia
ezt felírtam egyenletként a fent látható módon, rendeztem és kijött, hogy a 3 óra letelte után (mikor már csak az elsőből folyik) már csak egy óra kell a feltöltéshez
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!!!:)
2015. dec. 17. 23:07