Valaki segítene nekem ebben a matek feladatban amit egyenlettel kell megoldani?


Atlétikaedzésen a 400 m hosszú kör alakú pályán Mari 18 km/h,Feri 22 km/h egyenletes sebességel futott.

Ha a pálya ugyanazon pontjáról azonos irányba indultak,hány perc alatt körözte le először Feri Marit?

Hány kört tettek meg ezalatt?


2015. nov. 9. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Óránként 22-18=4km-t tud ledolgozni Feri, tehát ha:

s = 400m

v = 4 km/h

Akkor sima t=s/v képlettel kiszámolható az az idő, amennyi a lekörözéshez szükséges. Persze figyelni kell a mértékegységekre, vagy az utat váltod át km-re, vagy a sebességet m/s-ra.

Ha kiszámoltad az időt, akkor a saját sebességükkel megszorozva megkapod mekkora távot futottak (s=v*t), amit ha leosztasz a 400 méterrel, megkapod a körök számát.

2015. nov. 9. 17:57
 2/2 anonim ***** válasza:
69%
6 perc alatt körözte le Feri Marit, Feri 5,5 kört tett meg, Mari 4,5 kört.
2015. nov. 9. 18:01