Lineáris algebra feladatban lenne kérdésem?

A*b=c A marixot keresem. b oszlopvektor elemei: (u1,u2,u3,u4). C oszlopvektor elemei (u1,u1,u1,u1). Próbáltam úgy A=c*transp (inv (b)) az így kijött mátrix elemeit ha 4-gyel osztom kapok jó megoldást. Nem értem a 4 hogy jön ki. Utána el kéne dönteni h transzformáció matrixa onadjungalt uniter vagy normális, ehhez kell a mátrix inverze de a det az 0 ami nem jó.

2015. nov. 8. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Az A matrix 16 elemű, tehát 16 ismeretlen van, erre 4 egyenlet áll rendelkezésre. A feladatnak végtelen sok megoldása van, hacsak a konkrét adatok nem annyira speciálisak, hogy egy csomó azonosság (implicite) teljesül.
2015. nov. 8. 18:26
 2/2 anonim ***** válasza:

Végtelen sok megoldás van. Ha egyet akarsz csak, vedd fel az A-t pl. diagonálisnak, akkor:


(a11*u1;a22*u2;a33*u3;a44*u4)=(u1;u1;u1;u1)


Ebből: a11=1; a22=u1/u2; a33=u1/u3; a44=u1/u4.

2015. nov. 8. 22:39