Ravenmiki kérdése:

Tudnátok segíteni ebben a feladatban? Kör lesz – e az x2 + y2 -2x +8y +45 = 0 egyenlettel megadott alakzat? Igazából az egyenlet levezetését szeretném látni!

2014. nov. 12. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:

(x-1)^2+(y+4)^2+28=0


tehát nem kör.

2014. nov. 12. 15:22
 2/3 anonim ***** válasza:

x^2-2x+y^2+8y+45=0

(x-1)^2-1+(y+4)^2-16+45=0

(x-1)^2+(y+4)^2=-28

ez nem köregyenlet mert a jobb oldalon negatív szám van.

2014. nov. 12. 15:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. nov. 12. 15:48