(x-y)^(2)+(x+1)^(2)+3
A,keressetek meg az osszes x es y valos szamot,amelyre az adott kifejezes felveszi a legkisebb erteket!
2015. dec. 16. 12:44
1/3 anonim válasza:
Ha valami a negyzeten van, akkor nem lehet negativ; a legkisebb erteke 0.
(x+1)^2 legkisebb erteke 0; ezt akkor veszi fol, mikor x = -1.
(x-y)^2 mikor lesz 0? Azt mar tudjuk, hogy x = -1, tehat y = -1.
2/3 anonim válasza:
Tudjuk, hogy valami^2 0 vagy pozitív lehet, tehát ennek ott van minimuma, ahol ez 0. Tehát ott, ahol
x-y=0
x=-1, tehát x=-1 és y=-1. Ebben az esetben a kifejezés értéke: 0+0+3=3. Ennél kisebb nem lehet, mivel, mint már mondtam, (x-y)^2 legalább 0, (x+1)^2 értéke is.
3/3 A kérdező kommentje:
Koszi szepen :*
2015. dec. 17. 19:03