Matek házi? Aki érti, annak csak 2 perc! Tényleg! 14/L


2a(a négyzeten) - 2b(a négyzeten) =?


10x(a négyzeten) - 10 =?


3x(a négyzeten) - 3x =?


m(a köbön)n - mn(a köbön) =?


2015. dec. 15. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Legyen q(x)=a0+a1x+a2x^2+...+anx^n, n-edfokú polinom. Jelölje a zérushelyeket xi (i=1,...,n).


A polinom szorzatalakja ekkor:


an(x-x1)(x-x2) *** (x-xn).


Esetedben az van, hogy q(x)=x^2-1, ennek gyökei +1 és -1, ezért x^2-1=(x-1)(x+1).


Ez általánosan igaz, még akkor is, ha a gyökök esetleg komplexek.

2015. dec. 15. 19:48
 2/3 Csicsky ***** válasza:

Az A² – B² = (A+B)*(A–B) képletet használjuk:


2a² - 2b² = 2*(a² – b²) = 2*(a+b)*(a-b)


10x² - 10 = 10*(x² - 1) = 10*(x² – 1²) = ? (gondolom, innen már menni fog)


m³n - mn³ = m*n*(m² – n²) = ?

2015. dec. 19. 07:59
 3/3 A kérdező kommentje:

1#: Hát megmondom őszintén nem értettem semmit belőle mintha kínaiul írnál benne van a kérdésben hogy 14 éves vagyok és nem egyetemista :3


2#: Köszönöm a segítséget! :3

2015. dec. 19. 22:07