Krisztian1081 kérdése:

Egy autó 40 percen át 50km/h, majd 20percen keresztül 90km/h sebességgel haladt. Mekkora utat tett meg 60 perc alatt? Mekkora volt az egész útra számított átlagsebessége,


2015. nov. 5. 15:20
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

Számold ki külön a 40, valamint a 20 perc alatt megtett utat:

s = v * t (a perceket váltsd át órába)


Utána ha összeadot a két utat, akkor ki tudod számolni az átlagsebességet:

v = s / t (itt a t = 1h)

2015. nov. 5. 15:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2015. nov. 5. 15:36