Mekkora a hatásfoka annak a liftnek amelyiknek a teljesítménye 1,2 kW és az 1 tonna tömegű liftszekrényt 5/3 perc alatt emeli fel 10m magasr?

Sziasztok! Holnap tz és nem tudom ezt megcsinálni lècci elmagyaráznátok :)

2015. ápr. 7. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:

W=m*g*h=100kJ

P=W/t=100/100=1000W


Hatásfok=P/1200=83.3%

2015. ápr. 7. 18:20