Hány perc egy fél nap harmadának a negyede?

fontos lenne ha válaszolnátok,és ha lehet azt is mondjátok meg,hogy jött ki.előre is köszi! :)

2015. márc. 18. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
60 perc
2015. márc. 18. 20:33
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,de ez hogy jött ki?
2015. márc. 18. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Fél nap - 12 óra, a harmada 4óra, a negyede 1óra=žé perc.
2015. márc. 18. 20:50
 4/8 anonim ***** válasza:

1 nap 24 óra, vagyis 24 * 60 = 1440 perc (mivel egy óra hatvan perc)

1/2 nap 12 óra, vagyis 12 * 60 = 720 perc

1/2 nap (720 perc) harmada 720 / 3 = 240 perc, annak negyede 240 / 4 = 60 perc.


De úgy is kiszámolhatod, hogy: (24 * 60) / (2 * 3 * 4) = 1440 / 24 = 60

2015. márc. 18. 20:55
 5/8 Vree ***** válasza:
100%

:I Nem örülök, ha ennyit nem tudsz matekból.


Mennyi a fél harmada?


Elvágsz egy tortát félbe. Aztán mindkét felet elvágod háromba. Na az mennyi? :D


Vagy: elvágsz egy tortát három részre. Aztán mindegyiket elfelezed. Hány részt kapsz?


(Jééé, osztásnál ugyanannyit kapok, bármilyen sorrendben végzem el a műveletet. Szorzásnál is. Erre a szabályra jó lesz emlékezni, igaz?)


Úgy is felírható, hogy:


1/2 * 1/3 = 1/6


Ha valamit osztasz valamivel, amit osztasz valamivel, megteheted helyette, hogy osztasz a kettő szorzatával.


Ez a szorzás/osztás természetéből következik amúgy, nehogy úgy kezeld, mint valami rejtélyes dolgot.


Tehát, visszatérve, csak annyit kell tenni, hogy kitalálod, mennyi fél harmadának a negyede:


1/2 * 1/3 * 1/4 = 1/24


A nap amúgy pont 24 órából áll, de ez csak a feladatfeladó kedvessége.

Ha nem negyedet, hanem nyolcadot kért volna, akkor fél óra lenne.

2015. márc. 18. 21:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, Nóri... ez azért annyira egyszerű dolog, hogy illene megtanulnod.

Nem tudom, hogy fogsz majd egy fél dinnyét szétosztani a 3 gyereked között. Találomra?

2015. márc. 18. 23:49
 7/8 Vree ***** válasza:

^ne ossz, Jani, ne ossz :D

te se voltál épp egy leányálom ennyi idős korodban :D

2015. márc. 19. 00:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Megválaszolták
2022. szept. 5. 11:47