Egy folyadék áramlásos feladat?


[link]

a 10/42 ( vagyis a 4. feladat) kellene.

de ezt nem igazán tudom megoldani.



#folyadék #házi #áramlása
2015. dec. 11. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha óránként 3,6 m³ a betáplált mennyiség, akkor 1 s alatt 3,6 / 3600 = 0,001 m³, azaz 1 dm³ mennyiségűt kell betáplálni.

Ez a mennyiség a csőben ezalatt 2 m-t, azaz 20 dm-t tesz meg.

Milyen átmérőjű („d”) cső kell ehhez? [Henger térfogatszámítás.]

1 = (d/2)² * 3,14 * 20 ①

1 = (d/2)² * 62,8 │:62,8

1/62,8 = (d/2)²│ │√

√(1/62,8) = = d/2 │ *2

2 * √(1/62,8) = d

2 * √(0,0159) = d

2 * 0,1261 = d

0,2522 = d


Az ①-es egyenlőség mértékegységei: dm³ = dm² * dm. (A π dimenzió nélküli.)

Tehát, az eredmény dm mértékegységű.

0,2522 dm = 2,522 cm.


V á l a s z :

A (kör keresztmetszetű) cső belső átmérőjének legalább 2,522 cm átmérőjűnek kell lennie.

(Az 1”-os, azaz 1 col-os, cső belső átmérője 2,54 cm.)

2015. dec. 11. 16:29
 2/2 A kérdező kommentje:

ez igen :D

Köszi

2015. dec. 11. 18:01