Sziasztok!
Az órai jegyzeteimet néztem vissza, és sajnos nem tudtam megfejteni, hogy ez a két szám hogy lehet egyenlő. Ha valaki el tudná magyarázni, hálás lennék. :)
2015. dec. 10. 12:23
1/4 anonim válasza:
Ha a kitevőben x+1 lenne, akkor egyenlőek lennének. Így nem; így (4/5)*5^x-nel egyenlő.
2/4 A kérdező kommentje:
Oh a fenébe, véletlenül elgépeltem x+1 van a kitevőben. Akkor ilyen módon, hogy lesz egyenlő? Értem ez alatt, hogy hogyan alakítom át 20*5^x-re?
2015. dec. 10. 12:35
3/4 anonim válasza:
5^(x+1)=5^x*5
4*5^(x+1)=4*5*5^x=20*5^x
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már meg is van!
2015. dec. 10. 13:24