Sziasztok!

Az órai jegyzeteimet néztem vissza, és sajnos nem tudtam megfejteni, hogy ez a két szám hogy lehet egyenlő. Ha valaki el tudná magyarázni, hálás lennék. :)



2015. dec. 10. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a kitevőben x+1 lenne, akkor egyenlőek lennének. Így nem; így (4/5)*5^x-nel egyenlő.
2015. dec. 10. 12:33
 2/4 A kérdező kommentje:
Oh a fenébe, véletlenül elgépeltem x+1 van a kitevőben. Akkor ilyen módon, hogy lesz egyenlő? Értem ez alatt, hogy hogyan alakítom át 20*5^x-re?
2015. dec. 10. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:

5^(x+1)=5^x*5

4*5^(x+1)=4*5*5^x=20*5^x

2015. dec. 10. 12:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már meg is van!
2015. dec. 10. 13:24