Egy 43 cm magasságú egyenes hasáb alaplapja egyenlő szárú trapéz, amelynek párhuzamos oldalai 21 cm és 16 cm, szárai pedig 9 cm hosszúak. Mekkora a felszíne és a térfogata?


2015. dec. 8. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Alap területe:

16×16+2,5×9=278,5cm2

Térfogat=alap×magasság=43×278,5=11975,5cm3


Felszín:

2 alap: 557cm2

oldallap 1: 21×43=903cm2

oldallap 2: 16×43=688cm2

oldallap 3-4: 2×(9×43)=774cm2

Összeadva: 2922cm2

2015. dec. 8. 18:33
 2/2 anonim ***** válasza:

Felszín: oldallapok területeinek összege

Térfogat: alapterület*magasság


Mi nem megy?

2015. dec. 8. 18:34