750 forintot egyenlő számú 10 és 20 forintosokban szeretnénk kifizetni. hány db. 10 és 20 forintos érmére van szükségünk?2010. márc. 22. 19:28
2/6 anonim válasza:
750/3=250
250=25*10; 2*250=500=25*20
250+500=750
tehát 25 db 10 és 25 db 20forintos kell.
Másképp: 1*10+1*20=30
750/30=25
3/6 anonim válasza:
25*10= 250
25*20= 500
250+500=750
4/6 A kérdező kommentje:
rá két percre leírtam egyenletként és én is ennyit kaptam aztán leellenőriztem és tényleg jó lett :) túl egyszerűnek tűnt, azt hittem nem jó a megoldás.
2010. márc. 22. 19:47
5/6 anonim válasza:
Ez az egyenleted:
10x + 20x = 750; x€N+
6/6 anonim válasza:
A 10 és 20 forintosok száma egyenlő =x
10x+20x=750
30x=750 /:30
x=25
Tehát 25 db 10, és 25 db 20 forintosra lesz szükség.