750 ft egyenlő számú 10 és 20 ftosból szeretnénk fizetni. Hány darabra van szükségünk?

750 forintot egyenlő számú 10 és 20 forintosokban szeretnénk kifizetni. hány db. 10 és 20 forintos érmére van szükségünk?
2010. márc. 22. 19:28
 1/6 anonim válasza:
25-25db.
2010. márc. 22. 19:36
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

750/3=250

250=25*10; 2*250=500=25*20

250+500=750


tehát 25 db 10 és 25 db 20forintos kell.


Másképp: 1*10+1*20=30

750/30=25

2010. márc. 22. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:

25*10= 250

25*20= 500

250+500=750

2010. márc. 22. 19:38
 4/6 A kérdező kommentje:
rá két percre leírtam egyenletként és én is ennyit kaptam aztán leellenőriztem és tényleg jó lett :) túl egyszerűnek tűnt, azt hittem nem jó a megoldás.
2010. márc. 22. 19:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez az egyenleted:

10x + 20x = 750; x€N+

2010. márc. 22. 19:51
 6/6 anonim válasza:

A 10 és 20 forintosok száma egyenlő =x

10x+20x=750

30x=750 /:30

x=25

Tehát 25 db 10, és 25 db 20 forintosra lesz szükség.

2010. márc. 24. 15:45