X+Y-ra igaz, hogy lambda1+lambda2 paraméterű Poisson?2015. dec. 8. 19:06
1/4 bongolo válasza:
Az összegre igaz, viszont a szorzat nem lesz Poisson, valójában nem lesz semmilyen "szokásos" eloszlás.
Viszont nem csak a szorzat várható értéke kell neked véletlenül? Mivel függetlenek, ezért E(X·Y) = E(X)·E(Y) vagyis λ₁·λ₂.
2/4 A kérdező kommentje:
ma 21:42
Uhh, de igen, feladatba helyettesítve nincs is szükség arra milyen az eloszlás, igazad van :)
Még egy picit tudnál segíteni? Ha X diszkrét eloszlású, és tudom az eloszlását, akkro hogyan határozzam meg Y=2^X várható értékét? :\
2015. dec. 8. 22:05
3/4 bongolo válasza:
A definíció szerint megy.
Szóval E(Y) = Σ yᵢ·pᵢ = Σ (2^xᵢ)·pᵢ
Bizonyára tudsz minden xᵢ és pᵢ értéket...
4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :) így már kezd tisztulni a kép a fejemben :)
a valszám nem épp a legjobb barátom, de szükséges :\
2015. dec. 12. 18:07