Ha X, Y független Poisson eloszlású valsz. Változó lambda1 lambda2 paraméterrel, akkor X*Y-nak mi az eloszlása?

X+Y-ra igaz, hogy lambda1+lambda2 paraméterű Poisson?

2015. dec. 8. 19:06
 1/4 bongolo ***** válasza:

Az összegre igaz, viszont a szorzat nem lesz Poisson, valójában nem lesz semmilyen "szokásos" eloszlás.


Viszont nem csak a szorzat várható értéke kell neked véletlenül? Mivel függetlenek, ezért E(X·Y) = E(X)·E(Y) vagyis λ₁·λ₂.

2015. dec. 8. 21:42
 2/4 A kérdező kommentje:

ma 21:42

Uhh, de igen, feladatba helyettesítve nincs is szükség arra milyen az eloszlás, igazad van :)

Még egy picit tudnál segíteni? Ha X diszkrét eloszlású, és tudom az eloszlását, akkro hogyan határozzam meg Y=2^X várható értékét? :\

2015. dec. 8. 22:05
 3/4 bongolo ***** válasza:

A definíció szerint megy.

Szóval E(Y) = Σ yᵢ·pᵢ = Σ (2^xᵢ)·pᵢ

Bizonyára tudsz minden xᵢ és pᵢ értéket...

2015. dec. 10. 15:52
 4/4 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm :) így már kezd tisztulni a kép a fejemben :)

a valszám nem épp a legjobb barátom, de szükséges :\

2015. dec. 12. 18:07