Segítene valaki a levezetésében ennek a fizika témájú feladatnak?


Körmozgásról lenne szó.

Meg van adva a repülő sebessége:810 km/h és a kör sugara: 10 km.És kikellene számolni hogy mennyi idő alatt tesz meg egy fél kört a repülő de nem jutottam eredményre és a tankönyv sem segített túl sokat.Rengeteget hiányoztam és igyekszem bepótolni mindent ezért összegyűjtök magamnak pár feladattípust hogy könnyebb legyen gyakorolni.Ha bárki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.Csak a levezetésére lennék kíváncsi nem az eredményre.



2015. dec. 8. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugye van egy olyanod, hogy v = 810 km/h, egy olyanod, hogy r = 10 km, és még annyi, hogy fél kört tesz meg. Kérdeznek valami időt is.


Sebesség, idő, megtett út… Ezek között van egy összefüggés, hogy

v = s/t, azaz t = s/v.

Mi lehet a megtett út, ha egy félkört repül a repülő? Szerintem ez éppen a kör kerületének a fele lesz: s = K/2 = 2π*r/2…


Ennyi segítség elég?

2015. dec. 8. 18:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm sikerült megoldani.Már jófele jártam az s már pont meglett mikor írtál.A t meg eszemben sem volt hirtelen,lehet az a baj hogy már 4,5 órahosszája csak feladatokat oldok meg de nem szeretnék rossz jegyet kapni.Mégegyszer köszönöm szépen!
2015. dec. 8. 18:09