Hogy kell megoldani az egyenletet?

4^x-10*2^x+16=0

2015. dec. 5. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
4^x = 2^x*2^x. Ha y=2^x, akkor y^2-10*y+16=0 másodfokú egyenlethez jutunk. Megoldjuk, visszahelyettesítünk és kész.
2015. dec. 5. 19:49
 2/3 anonim ***** válasza:

(2^x)^2-10*2^x+16=0

x1,2=(10+/-gyök(100-4*16))/2=(10+/-6)/2

x1=8

x2=2

2^x1=8

x1=3

2^x2=2

x2=1.

2015. dec. 6. 11:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. dec. 6. 13:06