4^x-10*2^x+16=02015. dec. 5. 19:06
1/3 anonim válasza:
4^x = 2^x*2^x. Ha y=2^x, akkor y^2-10*y+16=0 másodfokú egyenlethez jutunk. Megoldjuk, visszahelyettesítünk és kész.
2/3 anonim válasza:
(2^x)^2-10*2^x+16=0
x1,2=(10+/-gyök(100-4*16))/2=(10+/-6)/2
x1=8
x2=2
2^x1=8
x1=3
2^x2=2
x2=1.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. dec. 6. 13:06