[link]


(katt,és nagyobb lesz)


A segítséget bármelyikben is nagyon köszönöm!!


2015. dec. 3. 14:36
 1/4 A kérdező kommentje:
*feladatok
2015. dec. 3. 14:37
 2/4 anonim ***** válasza:
Melyikhez kérsz segítséget?
2015. dec. 3. 16:51
 3/4 A kérdező kommentje:
a 4. és 11.hez legfőképpen, de a többihez is persze jól jönne a megoldás..
2015. dec. 3. 17:12
 4/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

(4)

lg(x) = 2 * lg(5)

lg(x) = lg(5^2)

(Ha hárommal lenne szorozva, akkor a hatvány kitevője 3 lenne.)

x = 5^2

x = 25


(11)

log6[(x-4)/2] = log6(7) + log6[(x-10)/7]

log6[(x-4)/2] = log6[7 * (x-10)/7]

log6[(x-4)/2] = log6(x-10)

(x-4)/2 = x - 10

x - 4 = 2x - 20

16 = x


Nézd át a logaritmus azonosságait! ;)


[link]

2015. dec. 4. 11:37