Matek, kaphatnék segítséget?


A 3. és 4. feladatot hogyan kell megoldani?

Az első 2 jó lett?


Nagyon köszönöm a segítséget!!


2015. nov. 29. 18:30
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]


hoppá,elsőre lemaradt a link :D

2015. nov. 29. 18:30
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Ha azonosak az alapok, akkor onnantól csak a kitevőknek kell megegyeznie.

Tehát egyszerűbb az első kettő, mint ahogy írtad:


5^6 = 5^(2x-4)

6 = 2x - 4

10 = 2x

x = 5


A harmadik:

2^40 = 2^(4x) * 2^(x-5)

Ha két azonos alapú hatványt összeszorzol, akkor a kitevőket össze kell adni, tehát:

2^40 = 2^(5x-5)

40 = 5x - 5

45 = 5x

x = 9



A negyediknél is csak a két kitevő legyen egyenlő.

2015. nov. 29. 19:16
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2015. nov. 29. 22:55