A 3. és 4. feladatot hogyan kell megoldani?
Az első 2 jó lett?
Nagyon köszönöm a segítséget!!
2015. nov. 29. 18:30
2/3 Pelenkásfiú válasza:
Ha azonosak az alapok, akkor onnantól csak a kitevőknek kell megegyeznie.
Tehát egyszerűbb az első kettő, mint ahogy írtad:
5^6 = 5^(2x-4)
6 = 2x - 4
10 = 2x
x = 5
A harmadik:
2^40 = 2^(4x) * 2^(x-5)
Ha két azonos alapú hatványt összeszorzol, akkor a kitevőket össze kell adni, tehát:
2^40 = 2^(5x-5)
40 = 5x - 5
45 = 5x
x = 9
A negyediknél is csak a két kitevő legyen egyenlő.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2015. nov. 29. 22:55