Gecsei Sanyi kérdése:

Egy körbe négyzetet írtak a körbe felvettek 100 pontot. A körről és a négyzetrol semmi sem ismert. Mi a valószínűsége annak hogy ebből a 100 pontbol 75 a négyzetbe esik?

2015. dec. 3. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Szamold ki a kor es a negyzet teruletet, a kor sugarat vedd mondjuk 1-nek. Ha elsore nem megy, rajzold fel, es azonnal rajossz mi mekkora. A ket terulet aranya * 0.75 megadja a keresett valoszinuseget.
2015. dec. 3. 12:30
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Tetszőleges sugárral számolva is kijön; legyen a kör sugara r, ekkor a kör területe r^2*pí, a négyzet területe 2r*2r/2=2r^2 (a négyzet átlója 2r, és kezelhetjük deltoidként, tehát annak területképletével számolhatunk), ekkor a két terület aránya:


T(négyzet)/T(kör)=2r^2/(r^2*pí)=2/pí. Ez azt jelenti, hogy annak a valószínűsége, hogy 1 pont a négyzetbe esik, 2/pí, hogy a négyzeten kívülre, de a körön belülre, 1-(2/pí). Mi azt akarjuk, hogy 25 pont a körbe, 75 pont a négyzetbe essen, ennek a valószínűsége:


(2/pí)^75*(1-2/pí)^25.


Ha valamit nem értesz, akkor kérdezz!

2015. dec. 3. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

#2: A vége nem jó. Számold ki: P = 1.995*10^-26 ???

Szorozni kell kombináció(100;75)-tel!

Így: P = 0.004839 ; Hihetőbb. :D

Nem az első (vagy meghatározott sorszámú) 75 pont essen a négyzetbe, a köv. 25 pedig kívülre, hanem a 100-ból valamelyik 75.

2015. dec. 3. 17:08
 4/4 A kérdező kommentje:
0.025 jött ki megközelitőleg az jó?
2015. dec. 3. 18:41