Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora ennek a valószínűsége,...

Mekkora ennek a valószínűsége, és hogy kell kiszámolni?

Figyelt kérdés

Van 18 tétel, amiből 10-et tudok.

1 tételt kell leírni, de 2-szer húzhatok (azaz ha az első húzottat nem tudom, akkor húzhatok még egyet, de természetesen ha tudom az elsőt, akkor nem kell másodikat húzni).


Mekkora a valószínűsége (és hogy kell kiszámolni) azt, hogy olyat húzzak így, amit tudok?


2015. jún. 27. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy először olyat húzz, amit tudsz: P=10/18=5/9

Ennyi minimum valószínűsége van.

De kétszer húzhatsz.

Tehát lehet, hogy először olyat húzol, amit nem tudsz

Ennek P=8/18=4/9 a valószínűsége.

Maradt 17 tétel, ugye a 18-ból egy "gonosz" tétel már elment.

Tehát a maradék 17 tételből 10-et tudsz.

Hogy jót húzol másodjára: P=10/17 a valószínűség.

Tehát van egy alapvalószínűség, az első lehetőség, hogy eleve jót húzol, az 5/9

Ehhez hozzáadódik a másik lehetőség, amikor először rosszat húzol, de másodjára már jót. Ha alapból rosszat húztál, automatikusan teljesülnie kell annak, hogy legalább másodjára jót húzol, tehát P=4/9*10/17=40/153

Összeadjuk a két valószínűséget, P=5/9+40/153=12/17 a megoldás.

---

NEM VAGYOK MATEKTANÁR, JÖVŐRE FOGOK ÉRETTSÉGIZNI, EGYÁLTALÁN NEM BIZTOS, HOGY EZ JÓ MEGOLDÁS!!!

2015. jún. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Valaki az első választ megerősíteni/megcáfolni meg tudná?

2015. jún. 27. 18:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Bár ötös voltam matekból, a valószínűségszámítást a tanár is, és én is utáljuk. :D

Faktból is ötös voltam, de az ilyen buta valószínűséges feladatokban sosem vagyok biztos. :D

2015. jún. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg az "én elvem" szerint végigmenni a feladaton úgy, mintha 9 tételt húzhatnál, akkor kellene, hogy pont 1-re jöjjön ki a valószínűség. Csak nekem nem akart kijönni, belebonyolódtam a számokba, kiírt nekem ilyen 0,99 féle számokat, de egyet nem akart a fenének se. :D Pedig nem kerekítettem egyáltalán, mindig az Ans gombot használtam. :)
2015. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elv jó, a végeredmény hibás.

=12/17 ??? -> 125/153

2015. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor 125/153 a végeredmény?

Azaz közel +30%-os esély növekedést jelent, hogyha 1 helyett 2 húzási lehetőség van? (55% helyett kb 82%?)


Köszi mindenkinek! :)

2015. jún. 27. 21:30
 7/8 anonim ***** válasza:

"Azaz közel +30%-os esély növekedést jelent, hogyha 1 helyett 2 húzási lehetőség van? (55% helyett kb 82%?) "

Igen, de ez nem meglepő! Ha csak egyszer húzhatsz, akkor 45% lesz a bukás valószínűsége, amit pont (majdnem) ugyanennyivel tudsz csökkenteni hála a második lehetőségnek. (lehet, hogy egyszerűbb úgy eljátszani gondolatban, hogy 100x vizsgázol)

2015. jún. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jé, tényleg rossz a 12/17. :D Valamit elgépelhettem a számológépben, de fene tudja, micsodát.
2015. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!