Ha a+b+c=0 akkor teljesül az az állítás, hogy c*a<=b*b?


2015. nov. 29. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Heló!


Igen.

2015. nov. 29. 14:36
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)

gondolom úgy eleve csak úgy működhetne a dolog ha a negatív b pozitív c negatív. De emiatt b a és b aboszulut értékének összege amiből az következik, hogy "a" négyzete mindenképp nagyobb lesz a szorzatuknál....

azért köszönöm. csak leírtam...

2015. nov. 29. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

a+b+c=0


b=-a-c


b*b= (-a-c)^2= a^2+2ac+c^2


állítás: ac<=a^2+2ac+c^2


ha a és c azonos előjelűek, akkor egyértelműen igaz az állítás


ha a és c különböző előjelűek, akkor a bal oldal negatív szám, a jobboldal pedig pozitív, mivel ez egy teljes négyzet, egy pozitív szám pedig mindig nagyobb nagyobb egy negatívnál


ha a és c 0, akkor egyenlőek


ha az egyikük 0, akkor is értelemszerűen igaz az állítás

2015. nov. 29. 15:44
 4/5 anonim ***** válasza:

állítás: ac<=a^2+2ac+c^2


Bizonyítás: a^2+ac+c^2=(a+c/2)^2-c^2/4+c^2=(a+c/2)^2+3/4y^2=(a+c/2)^2+(c*sqrt(3)/2)^2. Két négyzetszám összege valóban >=0 és most azt is látjuk hogy egyenlőség csak akkor van ha c=0 és a+c/2=0 vagyis a=0.

2015. dec. 1. 03:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Ps. Ha ágyúval akarsz verébre lőni akkor egy tetszőleges c pontban d(a^2+ac+c^2)/da = 2a+c vagyis ez a függvény -c/2-ig csökken, onnantól nő, és c/2-ben 3/4c^2 az értéke, ez tehát a minimum, ez >=0 minden c-re, ezzel kész.
2015. dec. 1. 03:21