Egy négyzet átlója 6 cm . Hogy számoljam ki a területét és kerületét?

2015. nov. 27. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:

négyzet oldala legyen a

pitagorasz:

a^2+a^2=36

2a^2=36

a^2=18

a=gyök(18)

területe:a*a=gyök(18)*gyök(18)=18cm^2

kerülete=4*a=4*gyök(18)

2015. nov. 27. 18:18
 2/8 A kérdező kommentje:
szia és köszi hogy segitetél de mi az a 2a^2=36 ?
2015. nov. 27. 18:27
 3/8 anonim ***** válasza:

2a^2=a^2+a^2

pitagorasz eredetileg igy szól:

a^2+b^2=c^2 mivel a négyzet oldala egyforma ezért

b^2 helyére is a^2 lehet irni. A négyzet átlója a c^2 ami itt a 6^2=36

érted így?

2015. nov. 27. 18:38
 4/8 A kérdező kommentje:
aha köszi segitesz egy másikban ? egy téglalap átloja 25 vm ,rövidebb oladala 7 cm .mekkora a téglalap kerülete és területe ?
2015. nov. 27. 18:46
 5/8 anonim ***** válasza:

A megoldási séma ugyanaz.

rövidebb oldal=a=7 hosszabik=b

pitagorasz:

a^2+b^2=c^2 (c itt is legyen az átló)

7^2+b^2=25^2

b^2=25^2-7^2

ebből megkapod a b oldalt

próbáld folytatni...

2015. nov. 27. 18:51
 6/8 anonim válasza:
Szerintem inkább így kéne: 2*(a^2)=36
2015. nov. 27. 18:53
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi még egy picit segíteni kéne :) hogy kel ki számolni az rombusz oldalait ?
2015. nov. 27. 20:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Gondolom az átlói vannak megadva

Az átlók felezik egymást és derékszöget zárnak be.

Ott is a pitagorasszal tudsz számolni.

2015. nov. 28. 08:27