2015. nov. 27. 18:16
1/8 anonim válasza:
négyzet oldala legyen a
pitagorasz:
a^2+a^2=36
2a^2=36
a^2=18
a=gyök(18)
területe:a*a=gyök(18)*gyök(18)=18cm^2
kerülete=4*a=4*gyök(18)
2/8 A kérdező kommentje:
szia és köszi hogy segitetél de mi az a 2a^2=36 ?
2015. nov. 27. 18:27
3/8 anonim válasza:
2a^2=a^2+a^2
pitagorasz eredetileg igy szól:
a^2+b^2=c^2 mivel a négyzet oldala egyforma ezért
b^2 helyére is a^2 lehet irni. A négyzet átlója a c^2 ami itt a 6^2=36
érted így?
4/8 A kérdező kommentje:
aha köszi segitesz egy másikban ? egy téglalap átloja 25 vm ,rövidebb oladala 7 cm .mekkora a téglalap kerülete és területe ?
2015. nov. 27. 18:46
5/8 anonim válasza:
A megoldási séma ugyanaz.
rövidebb oldal=a=7 hosszabik=b
pitagorasz:
a^2+b^2=c^2 (c itt is legyen az átló)
7^2+b^2=25^2
b^2=25^2-7^2
ebből megkapod a b oldalt
próbáld folytatni...
6/8 anonim válasza:
Szerintem inkább így kéne: 2*(a^2)=36
7/8 A kérdező kommentje:
köszi még egy picit segíteni kéne :) hogy kel ki számolni az rombusz oldalait ?
2015. nov. 27. 20:20
8/8 anonim válasza:
Gondolom az átlói vannak megadva
Az átlók felezik egymást és derékszöget zárnak be.
Ott is a pitagorasszal tudsz számolni.