Ha az átlója 1dm.2013. okt. 2. 15:08
1/3 anonim válasza:
Nézd úgy, hogy 2 derékszögű háromszög.
2a^2=c^2 (c az átló, csak azért így írom, hogy ismerős legyen)
a^2=c^2/2
2/3 anonim válasza:
oldal: a
átló: b (= 1 dm)
√2*a = b
a = b/√2
a² = (b/√2)²
a² = b²/2 = 1/2 (dm²)
3/3 anonim válasza:
Egy merőleges átlójú négyszög területét úgy lehet kiszámolni, hogy az átlók szorzatát osztod kettővel.
Mivel itt egy négyzetről van szó, az átlók egyenlők.
Ha az átlót d-vel jelöljük, akkor írható
T = d²/2
vagyis a megoldás
T = 1/2 dm²
===========