Hogyan számoljuk ki a négyzet területét?

Ha az átlója 1dm.
2013. okt. 2. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd úgy, hogy 2 derékszögű háromszög.

2a^2=c^2 (c az átló, csak azért így írom, hogy ismerős legyen)

a^2=c^2/2

2013. okt. 2. 15:36
 2/3 anonim ***** válasza:

oldal: a

átló: b (= 1 dm)


√2*a = b

a = b/√2

a² = (b/√2)²

a² = b²/2 = 1/2 (dm²)

2013. okt. 2. 17:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy merőleges átlójú négyszög területét úgy lehet kiszámolni, hogy az átlók szorzatát osztod kettővel.


Mivel itt egy négyzetről van szó, az átlók egyenlők.

Ha az átlót d-vel jelöljük, akkor írható

T = d²/2

vagyis a megoldás

T = 1/2 dm²

===========

2013. okt. 2. 18:52