2013. szept. 26. 19:05
1/6 anonim válasza:
2x = x + x
x a négyzeten = x*x (x szer x)
2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazándiból, úgy jött a kérdés, hogy egyszerűsíteni kellett őket, lehet? a feladat: 3. gyök alatt 27a a harmadikon/ x a harmadikon . 2x/ 9 a a négyzeten
2013. szept. 26. 19:12
3/6 A kérdező kommentje:
Ó semmi, semmi megvan! :)
2013. szept. 26. 19:13
4/6 anonim válasza:
2x az nem x+x, hanem x*x.
Ha x=5, akkor 2*5=10.
x^2= 5^2= 25.
5/6 Brain Storming válasza:
"2x az nem x+x, hanem x*x."
De, a 2x az 2*x, vagyis x+x
6/6 anonim válasza:
Brain stormming. A 2x nem x+x, mert az X a másodikon lenne...