2x és x a négyzeten között mi a különbség?


2013. szept. 26. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2x = x + x


x a négyzeten = x*x (x szer x)

2013. szept. 26. 19:07
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazándiból, úgy jött a kérdés, hogy egyszerűsíteni kellett őket, lehet? a feladat: 3. gyök alatt 27a a harmadikon/ x a harmadikon . 2x/ 9 a a négyzeten
2013. szept. 26. 19:12
 3/6 A kérdező kommentje:
Ó semmi, semmi megvan! :)
2013. szept. 26. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:

2x az nem x+x, hanem x*x.

Ha x=5, akkor 2*5=10.


x^2= 5^2= 25.

2013. szept. 27. 10:21
 5/6 Brain Storming ***** válasza:

"2x az nem x+x, hanem x*x."


De, a 2x az 2*x, vagyis x+x

2013. szept. 27. 16:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Brain stormming. A 2x nem x+x, mert az X a másodikon lenne...
2021. márc. 5. 18:55