Nem igazán tiszta....a kedvező esetek száma szerintem 32 alatt a 8.2015. nov. 24. 15:27
1/2 Pelenkásfiú válasza:
Annak az esélye, hogy a piros hetes köztük van, 1/4.
Ha 8-at húzol, akkor lényegében négyfelé osztottad a paklit és mindegyikben ugyanannyi eséllyel lehet. (Mert most nem számít, hogy elsőre, másodjára, vagy nyolcadjára húztad ki.)
2/2 Pelenkásfiú válasza:
Én kiszámolnám, mennyi az esélye, hogy 7 vagy 8 piros van köztük.
Ha 8, akkor 8/32 * 7/32 * 6/32 * 5/32 * 4/32 * 3/32 * 2/32 * 1/32 = 315/8589934592
Ha 7, akkor 8/32 * 7/32 * 6/32 * 5/32 * 4/32 * 3/32 * 2/32 * 24/32 = 945/1073741824
Az eredeti kérdésre a válasz: 1 - (315/8589934592 + 945/1073741824) = 8589926717/8589934592 =
= 0,99999908
Szóval elég valószínű, hogy legfeljebb 6 piros van köztük.
Remélem, nem rontottam el.