Valség számítás. Valaki elmagyarázná? 32lapos kártyából 8-at kihúzunk. Mi a valószinűsége, hogy legfeljebb 6piros van közöttük? Mi a valószinűsége, hogy van piros hetes közöttük?

Nem igazán tiszta....a kedvező esetek száma szerintem 32 alatt a 8.
2015. nov. 24. 15:27
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

Annak az esélye, hogy a piros hetes köztük van, 1/4.

Ha 8-at húzol, akkor lényegében négyfelé osztottad a paklit és mindegyikben ugyanannyi eséllyel lehet. (Mert most nem számít, hogy elsőre, másodjára, vagy nyolcadjára húztad ki.)

2015. nov. 24. 15:43
 2/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

Én kiszámolnám, mennyi az esélye, hogy 7 vagy 8 piros van köztük.


Ha 8, akkor 8/32 * 7/32 * 6/32 * 5/32 * 4/32 * 3/32 * 2/32 * 1/32 = 315/8589934592

Ha 7, akkor 8/32 * 7/32 * 6/32 * 5/32 * 4/32 * 3/32 * 2/32 * 24/32 = 945/1073741824


Az eredeti kérdésre a válasz: 1 - (315/8589934592 + 945/1073741824) = 8589926717/8589934592 =

= 0,99999908


Szóval elég valószínű, hogy legfeljebb 6 piros van köztük.

Remélem, nem rontottam el.

2015. nov. 24. 15:48