2015. nov. 23. 19:09
1/3 anonim válasza:
kezeld úgy azt a kristályos cuccot, mintha oldat lenne
vizmentes/kristályhidrátos*100 a tömeg% a többi szerintem nem okozhat nehézséget
2/3 anonim válasza:
5,9/105,9*100= 5,57 m/m%os kell hogy legyen az oldat
feloldok pl. x molt, ebben 258,1x g KAlSO42 van és 12 mol H2O ami 12*18x g
258,1x/(100+216x+258,1x)*100 =5,57
ebből x=0,024 mol ami 258,1*0,024=6,2 g
Ha valami nem érthető nyugodtan írj :)
3/3 anonim válasza:
Bocsi most nézem hogy rossz az utolsó lépés :)
a 0,024 molt a teljes kristályvizes anyag tömegével kell szorozni tehát 0,024*(216+258,1)=11,4 lesz a megoldás
Esetleg megoldható még keverési egyenlettel, ekkor:
100*0+54,4y=(100+y)*5,57
ebben az esetben y a kérdéses tömeg az 54,4 a kristályvíz tömeg%a
ekkor y=11,4