Négy adott sorrendben felírt számról a következőket tudjuk: a, két szélső szám összege 14 b, a két középső szám összege 12? :

c, az első három szám egy mértani sorozat három egymást követő tagja d. Az utolsó három szám egy számtani sorozat három egymást követő tagja? Melyik ez a négy szám?
2015. nov. 23. 07:16
 1/1 anonim ***** válasza:

a+d=14

b+c=12

b^2=a*c

(b+d)/2=c


[link]

2015. nov. 23. 08:47