2012. okt. 28. 10:01
1/6 anonim válasza:
Mindhárom test gyorsulása megegyezik. A jobb testre ható erők: +22,89N ; -x
középső: +x ; -10,92
bal: +10,92 ;
Mindhárom testre írjuk fel az a=F/m képletet, az egyenletrendszer megoldható (3 egyenlet, 3 ismeretlen).
2/6 A kérdező kommentje:
az x ek helyáre irjam be a tömeget?a bal szélső test tömege nincs megadva..az jobb testre ható erőnél,az x előtt miért negatív van?
2012. okt. 29. 14:39
3/6 anonim válasza:
Nem, az erőkben nincsen tömeg. Az x-ek a jobb és középső test közötti kötél "erejét" jelöli, azért negatív mert ellentétes irányba húz. (Newtontörvényeket illene legalább elolvasni.)
4/6 A kérdező kommentje:
akkor a1=22,89/3,3=6,9364 és tovább hogyan?
2012. okt. 29. 14:57
5/6 A kérdező kommentje:
a2=-2,6
2012. okt. 29. 14:59
6/6 anonim válasza:
"Mindhárom test gyorsulása megegyezik." <- Ez azt jelenti, hogy a1=a2=a3 := a
"A jobb testre ható erők: +22,89N ; -x" <- Ez azt jelenti, hogy F_j = +22,89 + (-x) = 22,89-x
Tehát a jobb testre az egyenlet:
a = F_j/m_j = (22,89-x) / m_j
Így írd fel a többi testre is.
Egyenletrendszert kapsz, melyben 3 ismeretlen van, 3 egyenlettel. Tedd egyenlővé, oldd meg.