Egyenletes körmozgást végző körhinta egyik kocsija 8m sugarú körpályán 16s alatt tesz meg egy kört. ki kéne számolni, hogy mennyi a fordulatszám, és az ugye f=n/t, igen ám, de az n nem ismert, hogy lehetne ezt megoldani?
2015. nov. 22. 14:22
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

f = 1 / T

f = 1/16s


Igazából nem tudom, mit mivel akartál jelölni.

A fordulatszám/frekvencia jelölése általában "f" vagy "n", a kiszámítása pedig 1/T, ahol T a "keringési idő", tehát hogy mennyi idő alatt tesz meg egy kört.

2015. nov. 22. 14:35
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Gondolom a kerületi sebességet kell még kiszámolnod:


v(k) = 2r * pi / T = 2 * 8m * pi / 16s = ...

2015. nov. 22. 14:38
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi, így már meg tudtam csinálni. :)
2015. nov. 22. 16:26