Egyenletes körmozgást végző körhinta egyik kocsija 8m sugarú körpályán 16s alatt tesz meg egy kört. ki kéne számolni, hogy mennyi a fordulatszám, és az ugye f=n/t, igen ám, de az n nem ismert, hogy lehetne ezt megoldani?2015. nov. 22. 14:22
1/3 Pelenkásfiú válasza:
f = 1 / T
f = 1/16s
Igazából nem tudom, mit mivel akartál jelölni.
A fordulatszám/frekvencia jelölése általában "f" vagy "n", a kiszámítása pedig 1/T, ahol T a "keringési idő", tehát hogy mennyi idő alatt tesz meg egy kört.
2/3 Pelenkásfiú válasza:
Gondolom a kerületi sebességet kell még kiszámolnod:
v(k) = 2r * pi / T = 2 * 8m * pi / 16s = ...
3/3 A kérdező kommentje:
köszi, így már meg tudtam csinálni. :)
2015. nov. 22. 16:26