2x-y=1
x*y=6
Melyik egyszerübb, melyikből hogy lehet kiemelni az x-et vagy az y-t?
2015. nov. 15. 13:41
1/2 Pelenkásfiú válasza:
Nem kiemelni kell, hanem kifejezni :)
2x - y = 1
2x = 1 + y
x = (1 + y) / 2
(1 + y) / 2 * y = 6
(1 + y) * y = 12
y2 + y - 12 = 0
Mindegy, hogy melyikből melyiket fejezed ki, akkor is másodfokú egyenlet lesz.
Ezt oldd meg, megvan az "y" és már csak vissza kell helyettesíteni a "x = (1 + y) / 2" egyenletbe, hogy megkapd az x-et is.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. nov. 15. 14:59