10. es matek (egyenletek) valaki segítene?


2x-y=1

x*y=6

Melyik egyszerübb, melyikből hogy lehet kiemelni az x-et vagy az y-t?



2015. nov. 15. 13:41
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

Nem kiemelni kell, hanem kifejezni :)


2x - y = 1

2x = 1 + y

x = (1 + y) / 2


(1 + y) / 2 * y = 6

(1 + y) * y = 12

y2 + y - 12 = 0


Mindegy, hogy melyikből melyiket fejezed ki, akkor is másodfokú egyenlet lesz.

Ezt oldd meg, megvan az "y" és már csak vissza kell helyettesíteni a "x = (1 + y) / 2" egyenletbe, hogy megkapd az x-et is.

2015. nov. 15. 13:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. nov. 15. 14:59