Gondoltam egy számot. Ha a szám kétszereséhez ötöt adok, akkor a szám ellentettjénél néggyel kisebb számot kapok eredményül. Melyik számra gondoltam?2015. szept. 13. 19:34
1/2 anonim válasza:
x*2+5=-x-4
Ebből x=-3 a gondolt szám
2/2 anonim válasza:
Legyen a gondolt szám x.
A szám kétszereséhez hozzáadunk 5-öt: 2x+5, ez a feladat szerint a szám ellentettjénél 4-gyel kisebb, tehát -x-4. Ezek egyenlők:
2x+5=-x-4
3x=-9
x=-3
Ellenőrzés: a szám kétszereséhez 5-öt adunk: 2*(-3)+5=-1
-3 ellentettje 3, ennél 4-gyel kisebb -1, tehát jól számoltunk.
A gondolt szám a -3.