Matek házi segítség? Egyenletek 10. osztály

Gondoltam egy számot. Ha a szám kétszereséhez ötöt adok, akkor a szám ellentettjénél néggyel kisebb számot kapok eredményül. Melyik számra gondoltam?
2015. szept. 13. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:

x*2+5=-x-4

Ebből x=-3 a gondolt szám

2015. szept. 13. 19:52
 2/2 anonim ***** válasza:

Legyen a gondolt szám x.


A szám kétszereséhez hozzáadunk 5-öt: 2x+5, ez a feladat szerint a szám ellentettjénél 4-gyel kisebb, tehát -x-4. Ezek egyenlők:


2x+5=-x-4

3x=-9

x=-3


Ellenőrzés: a szám kétszereséhez 5-öt adunk: 2*(-3)+5=-1


-3 ellentettje 3, ennél 4-gyel kisebb -1, tehát jól számoltunk.


A gondolt szám a -3.

2015. szept. 13. 19:54