valaki tudna segiteni pls??? :)

2015. nov. 11. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Haromszog terulete:

T = alap x magassag / 2


Ugyanakkor derekszogu haromszog teruletet ugy ir ki lehet szamitani, hogy:

T = befogo1 x befogo2 / 2


A ket ertek egyenlo; kifejezed a magassagot.

2015. nov. 11. 18:55
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A háromszög területe 15*20/2=150cm^2. Azt is tudjuk, hogy a háromszög területe c*m(c)/2, tehát


c*m(c)/2=150, itt c=25, így

25*m(c)/2=150

m(c)=12 cm az átfogóhoz tartozó magasság.

2015. nov. 11. 18:57
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szögfüggvénnyel bármelyik hegyesszöge kiszámolható.

Például: arctg(15/20) = arctg(0,75) ≈ 53,13°. Ennek a szögnek a szinusza: m / 15; azaz

sin(53,13°) = m /15

m = sin(53,13°) *15 = 0,8 * 15 = 12 cm.

Vagyis, a háromszög átfogója magasságának hossza: 12 cm.

2015. nov. 11. 19:06