valaki tudna segiteni pls??? :)2015. nov. 11. 18:29
1/3 anonim válasza:
Haromszog terulete:
T = alap x magassag / 2
Ugyanakkor derekszogu haromszog teruletet ugy ir ki lehet szamitani, hogy:
T = befogo1 x befogo2 / 2
A ket ertek egyenlo; kifejezed a magassagot.
2/3 anonim válasza:
A háromszög területe 15*20/2=150cm^2. Azt is tudjuk, hogy a háromszög területe c*m(c)/2, tehát
c*m(c)/2=150, itt c=25, így
25*m(c)/2=150
m(c)=12 cm az átfogóhoz tartozó magasság.
3/3 anonim válasza:
Szögfüggvénnyel bármelyik hegyesszöge kiszámolható.
Például: arctg(15/20) = arctg(0,75) ≈ 53,13°. Ennek a szögnek a szinusza: m / 15; azaz
sin(53,13°) = m /15
m = sin(53,13°) *15 = 0,8 * 15 = 12 cm.
Vagyis, a háromszög átfogója magasságának hossza: 12 cm.