Ha segítetek és leírjatok, akkor minden lépést kérlek titeket! Előre köszönöm!2015. okt. 7. 19:24
1/2 anonim válasza:
2x*3x=96, a matematika nem ördögtől való...
2/2 anonim válasza:
A terület egy hosszabb és egy rövidebb oldal szorzata, legyen a*b.
A rövidebb és hosszabb oldal hosszainak aránya 2:3.
Tehát, ha a hosszabb oldal (a) x hosszúságú, akkor a rövidebb oldal (b) 2/3 * x hsosszúságú.
a * b = x * 2/3 *x = x² * 2/3 = 96
Vagyis:
x² * 2/3 = 96
x² = 96 / 2/3 = 96 * 3/2 = 288 / 2 = 144
x = √144
x = 12
Tehát a hosszabb oldal 12 cm hosszú.
A rövidebb oldal 2/3 * 12 = 24/3 = 8 cm.
A kerület 2 hosszabb oldalból (2*12=24) + 2 rövidebb oldalból (2*8=16) áll.
V á l a s z :
A kerület 24 + 16 = 40 cm.