2014. jún. 17. 22:16
1/1 anonim válasza:
Thalesz-tételéből adódóan egy téglalap köré írt körének átmérője a téglalap átlója, vagyis a téglalap átlója 20 cm. Legyen a téglalap két oldala 3x és 4x, ekkor (3x):(4x)=3:4 teljesül. Az átló és az oldalak egy derékszögű háromszöget határoznak meg, ahol az átló az átfogó, így felírhatjuk a Pitagorasz-tételt:
(3x)^2+(4x)^2=20^2
9x^2+16x^2=400
25x^2=400
x^2=16
x=4, tehát a téglalap oldalai:
3*4=12 cm
4*4=16 cm.