Valahogy próbáltam megcsinálni, 2 módon is, de mindig x= 16 lett, viszont ha összeszoroztam az a-t meg a b-t, nem 96 lett... valaki el tudná magyarázni?:) Thx2013. okt. 10. 18:23
1/5 anonim válasza:
El kéne dönteni, hogy téglalap vagy háromszög a szóban forgó idom. :-)
2/5 A kérdező kommentje:
Jaj, ne haragudj, este van. xD Téglalap:)) ja, és a kerülete is kéne, de ha ugye megvannak az oldalai, az már menne.:D
2013. okt. 10. 18:28
3/5 anonim válasza:
2x . 3x = 96 -> ebből kijön, hogy x2=16, így x=4. Tehát az egyik oldala 8 cm, a másik 12, a kerültete pedig 40 cm.
4/5 anonim válasza:
2x*3x=96
6x^2=96
x^2=16
x=4
Egyik oldal: 2x=8
Másik oldal 3x=12
Ellenözrés: terület: 8*12=96cm^2
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:))
2013. okt. 10. 18:40