Egy téglalap szomszédos oldalainak az aránya 2:3, területe 96 cm2. Mekkorák a háromszög oldalai?

Valahogy próbáltam megcsinálni, 2 módon is, de mindig x= 16 lett, viszont ha összeszoroztam az a-t meg a b-t, nem 96 lett... valaki el tudná magyarázni?:) Thx

2013. okt. 10. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
El kéne dönteni, hogy téglalap vagy háromszög a szóban forgó idom. :-)
2013. okt. 10. 18:26
 2/5 A kérdező kommentje:
Jaj, ne haragudj, este van. xD Téglalap:)) ja, és a kerülete is kéne, de ha ugye megvannak az oldalai, az már menne.:D
2013. okt. 10. 18:28
 3/5 anonim válasza:
2x . 3x = 96 -> ebből kijön, hogy x2=16, így x=4. Tehát az egyik oldala 8 cm, a másik 12, a kerültete pedig 40 cm.
2013. okt. 10. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

2x*3x=96

6x^2=96

x^2=16

x=4


Egyik oldal: 2x=8

Másik oldal 3x=12

Ellenözrés: terület: 8*12=96cm^2

2013. okt. 10. 18:38
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:))
2013. okt. 10. 18:40